KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : NADŠENCI SE VYPRAVILI PO STOPÁCH HRUŠTIČKY

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Nadšenci se vypravili po stopách Hruštičky

V křovinách, na zcela zapomenutých místech i v klatovských ulicích – tam všude šli po stopách staré mlýnské stoky zvané Hruštička zájemci, kteří přišli v neděli na vycházku Klubu přátel Klatovska. Vycházka byla doplněna o podrobný výklad členů klubu o vodním hospodářství města, mlýnech i o zapomenutých zákoutích našeho města. Šli jsme od jezu na Drnovém potoce v Lubech, kde mlýnská stoka začíná zpět k městu. V tomto úseku až k rybníku Čedík se zachovala prakticky v původním stavu. Ve městě jsme si pak ukázali místa, kde stálo 5 mlýnů, které na ní byly vybudovány, a prošli jsme trasu, kudy vedla až po soutok s Drnovým potokem pod Šibeničním vrchem. Na jednotlivých místech jsme si ukazovali také dobové fotografie zaniklých mlýnů i částí mlýnské stoky. O vycházku byl velký zájem a zúčastnilo se jí zhruba padesát lidí.

Příští vycházka Klubu přátel Klatovska nazvaná Hůrka, řeka Úhlava a mlynáři bude směřovat k Červenému mlýnu pod Hůrkou. Lidé, kteří přijdou, se podívají do interiéru kostel sv. Martina, prohlédnou si ruiny vojenské pevnůstky na svahu Hůrky a čeká je i jedno překvapení na závěr navíc. Vycházka, která se uskuteční v neděli 20. března bude opět s výkladem. Sraz účastníků je před hlavním vchodem základní školy v Tolstého ulici ve 13 hodin.

Zveme všechny zájemce z řad veřejnosti.

  

 

   

 

 

   

 

 

Foto: Část účastníků vycházky před Kolonádou v klatovském parku. Část zachované mlýnské stoky v městském parku.

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ