KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PROHLÍDKA KOSTELA SV.MARTINA NA HŮRCE

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Prohlídka kostela sv.Martina na Hůrce

Z prohlídky kostela sv. Martina na Hůrce

V sobotu 19. června jsme uskutečnili prohlídku kostela sv. Martina na Hůrce. Této akce se zúčastnili nejen členové Klubu přátel Klatovska, ale i zájemci z řad veřejnosti. Vedoucí sekce historie Václav Vopava vyprávěl ostatním zajímavosti nejen z historie kostela ale i nedalekého okolí. Výklad si přišlo poslechnout téměř 70 lidí. (LN)

(Klepnutím zvětšíte fotografii)

   

Detail perokresby Jana Willenberga z roku 1602 uložené ve Strahovské knihovně zobrazuje Hůrku v pohledu od severu. Pod pozicemi 20 a 21 je zobrazena stráž na Hůrce a kostel sv. Martina v tehdejší podobě. (digitálně upraveno)Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ