KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝSTAVA I ČESI PŘECE BOJOVALI

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Výstava I Česi přece bojovali

Ve středu 19. 5. května členové Klubu přátel Klatovska slavnostně otevřeli výstavu I Češi přece bojovali v Atriu Kulturního domu Družba v Klatovech. Klub si tímto počinem přispěl k připomenutí 65. výročí osvobození naší země. Výstava mapuje osudy mužů, kteří se rozhodli aktivně bojovat během druhé světové války proti fašismu. Na výstavě jsou popsány osudy některých z nich, jsou zde k vidění modely dobové vojenské techniky, originály vyznamenání a výstroje i celá řada fotografií. Akci připravil člen klubu Petr Novák. Výstavu si můžete prohlédnout do neděle 30. května. Její součástí je také několik panelů o skautském odboji, které připravili klatovští old skauti.

Na hrůzy druhé světové války páchané ve jménu hákového kříže nesmíme zapomínat a je nutné i v dnešní době sílícího neonacismu poukazovat na české hrdiny, kteří neváhali bránit proti útlaku svoji vlast.

                     

       

 

      

 

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ