KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝLET NA ZÁMEK NEMILKOV 1.10.2022

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice na klatovské Hůrce – Sobota 30. dubna 2022 od 17:00 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny. Podvečerní program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 17 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.

  

 

Výlet na zámek Nemilkov 1.10.2022

Část účastníků výletu se vydala od Rajského mlýna podél říčky Ostružné a s ostatními jsme se všichni sešli kolem 11 hod v „hospůdce“ na nádvoří s kamennou kašnou  před zámkem. Zde nás uvítal jeden z majitelů zámku pan Michal Kaplan. 

  

První zmínky o původní gotické tvrzi jsou z konce 14.století, zbytky brány jsou doposud patrné v odhalené zdi vstupní místnosti. V 16 století byla tvrz přestavěna  na renesanční zámek s psaníčkovými sgrafity.  Tehdy vznikl také poplužní panský dvůr a později i pivovar. V 18.stol. byl rozšířen o barokní křídlo, poslední úpravy pak byly provedeny v klasicistním slohu za posledních majitelů Schreinerů (1798-1945). Po válce zámek využívalo JZD, po revoluci byl v různých soukromých rukou ale opravdové obnovy se dočkal až po roce 2016 kdy jej koupily rodiny Kaplanova a Hegerova z Prahy  s  českoamerickými kořeny kteří si zde pokusily změnit svůj sen v realitu.

 

Při prohlídce zámku a již opravených místností se střídají různé stavebné slohy ale také tajné schody a další tajemné prostory lákající ještě k prozkoumání. Poutavé vyprávění majitele a jeho manželky udělalo z  tohoto výletu opravdu nevšední zážitek.

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ