KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : PROHLÍDKA KLATOVSKÉ RADNICE BŘEZEN 2020

Nepřehlédněte

Pátek 28.08. od 19:00 hodin další beseda na Hůrce s fotografem Zdeňkem Mlnaříkem: Čína tajemství čínských dynastií

Srpnové pátky – za dobrého počasí hraje vždy v pátek cca od 18 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny na Hůrce skupina Astra band pod vedením pana Jindřicha Suchého.


Na klatovské Hůrce je otevřeno občerstvení – od středy do neděle (ve všední dny od 15 hodin, o víkendu od 14 hodin). Aktuální otevírací dobu najdete na: https://www.facebook.com/Klatovskahurka/. Rozhledna bude otevřena ve stejnou dobu jako provoz občerstvení.


 

 

Prohlídka klatovské radnice březen 2020

Na začátku března proběhla dlouho odkládaná prohlídka radnice s Martinem Křížem. Začali jsme ve všem  známých prostorách před slavnostním sálem s novorenesančním dřevěným  obložením  a  s  výmalbou  lunet  s historickými obrazy města Klatov.

 

Odtud vedou dvířka s kamenným portálem  do katovny. Bývalý vchod pro kata vedl z poza  schodů do Černé věže ,  dnes je již  ale z části zasypán.

   

Podívali jsme se také do zasedací místnosti starosty a městské rady s obrazovou galérií  starostů města Klatov. Posledním místem kam jsme se ten den podívali bylo sklepení rohového domu č. na náměstí („menza“). Tento dům má ve vnitřním nádvoří  známé renesanční arkády.

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ