KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : POVÁNOČNÍ A SILVESTROVSKÉ PUTOVÁNÍ 2019

Nepřehlédněte

Pátek 28.08. od 19:00 hodin další beseda na Hůrce s fotografem Zdeňkem Mlnaříkem: Čína tajemství čínských dynastií

Srpnové pátky – za dobrého počasí hraje vždy v pátek cca od 18 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny na Hůrce skupina Astra band pod vedením pana Jindřicha Suchého.


Na klatovské Hůrce je otevřeno občerstvení – od středy do neděle (ve všední dny od 15 hodin, o víkendu od 14 hodin). Aktuální otevírací dobu najdete na: https://www.facebook.com/Klatovskahurka/. Rozhledna bude otevřena ve stejnou dobu jako provoz občerstvení.


 

 

Povánoční a silvestrovské putování 2019

Povánoční putování  vedlo  opět do restaurace v Kolinci. Sehnat  o vánocích možnost oběda pro skupinku jinde se jeví  jako nemožné.  Z kašovické tvrze  jsme  se vydali do Mokrosuk. Na kraji vsi je již zasazen nový dub, na místě původního čtyřsetletého  dubu ,  který padl při vichřici v r. 2017. Kolem zámku jsme se vydali směrem k lesu . Chvilku  jsme opět  bloudily,  ale pak se již objevila věž  kolineckého  kostelíka a do hospůdky na oběd bylo již blízko. A po příjezdu do Klatov se ještě pokračovalo v pivnici „Husa“.

 

Silvestrovský výlet  směřoval  tradičně z Libkova  na rozhlednu  na  sv. Markétě.  Po dosažení vrcholu  jsme každý přispěl na společný „švédský stůl“, ani šampaňské nechybělo. 

  

Lesem jsme pak sešli  přes Miletice až  do Spůle, do místní oblíbené hospůdky na výborný oběd.  Pak již Ondra spustil na harmoniku a do odjezdu  vlaku  jsme  strávili  příjemné poslední odpoledne tohoto roku.

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ