KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝLET NA HRAD SKÁLA A NA LOUPENSKO 25.ZÁŘÍ

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Výlet na hrad Skála a na Loupensko 25.září

Výlet na hrad Skála .Hrad byl založen na počátku 14.století prvními příslušníky šlechtického rodů pánů z Rýzmberka a ze Skály, pozdějšími pány na Švihově. Jedná se v Čechách ojedinělý typ hradu tzv.dvojhradu. Byl několikrát dobýván , v roce 1399 přitáhlo k hradu královské vojsko i s dělem. Jedná se pravděpodobně o první použití obléhajícího děla v Čechách. Dělové koule jsou dodnes vidět před přeštickým muzeem.

   

Dále jsme se vydali na nedaleká skaliska Loupensko. Masív buližníkových skal se táhne až k Tupadelským skalám u Klatov. Na kraji „Černého lesa ,je zarostlý v houštině starý kamenný kříž. O tomto kříži nad vsí Vitouní dnes jen málokdo ví. Má velmi netradiční vzhled, je vytesaný z velkého kamene, s vyrytým symbolem kříže (snad podobný maltézkému).

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ