KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : ODHLALENÍ PAMĚTNÍ DESKY JIŘÍHO STANISLAVA GUTHA-JARKOVSKÉHO 10.ZÁŘÍ 2016

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice na klatovské Hůrce – Sobota 30. dubna 2022 od 17:00 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny. Podvečerní program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 17 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.

  

 

Odhlalení pamětní desky Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského 10.září 2016

S myšlenkou pamětní desky přišli naši dva členové Jiří Pokorný a Petr Novák. Ani umístění není náhodné, v tomto domě Jiří Guth-Jarkovský bydlel za svého působení na klatovském Gymnáziu (1893-1896)a také odtud r.1893 odjížděl na první Olympijské hry do Athén.

    

Před odhalením byl ještě krátký koncert pro housle a zpěv a pak již Martin Kříž přednesl slavnostní projev. Jeho zásluhou byla také celková realizace desky i její umístění. Závoj však odhalení dlouho vzdoroval. Situaci zachránil až náš předseda Jiří Suchý a s pomocí houslového smyčce desku odhalil.

   

Spolu s námi se akce účastnili (byť jen černobílí) pánové Pierre de Courbertin, zakladatel olympijského hnutí a též sám Jiří Guth-Jarkovský , který se vrátil z Athén tak nadšen že již v r.1899 založil Český olympijský výbor a to ještě ani česká republika nebyla…

  

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ