KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : ODHLALENÍ PAMĚTNÍ DESKY JIŘÍHO STANISLAVA GUTHA-JARKOVSKÉHO 10.ZÁŘÍ 2016

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Odhlalení pamětní desky Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského 10.září 2016

S myšlenkou pamětní desky přišli naši dva členové Jiří Pokorný a Petr Novák. Ani umístění není náhodné, v tomto domě Jiří Guth-Jarkovský bydlel za svého působení na klatovském Gymnáziu (1893-1896)a také odtud r.1893 odjížděl na první Olympijské hry do Athén.

    

Před odhalením byl ještě krátký koncert pro housle a zpěv a pak již Martin Kříž přednesl slavnostní projev. Jeho zásluhou byla také celková realizace desky i její umístění. Závoj však odhalení dlouho vzdoroval. Situaci zachránil až náš předseda Jiří Suchý a s pomocí houslového smyčce desku odhalil.

   

Spolu s námi se akce účastnili (byť jen černobílí) pánové Pierre de Courbertin, zakladatel olympijského hnutí a též sám Jiří Guth-Jarkovský , který se vrátil z Athén tak nadšen že již v r.1899 založil Český olympijský výbor a to ještě ani česká republika nebyla…

  

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ