KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝLET DO ÚJEZDA A HRADIŠTĚ ŘÍJEN 2015

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Výlet do Újezda a Hradiště říjen 2015

Nejdříve jsme se podívali do Újezda u Klatov. Dnes už by nikdo nepoznal v areálu bývalý přízemní zámeček z konce 18.století. V roce 1930 jej koupila Hornická revírní rada a celý areál přestavěla na hornickou zotavovnu. Po roce 1945 složila ROH k rekreaci a od roku 1957 jej získalo město Klatovy jako domov důchodců a sociální ústav. Následné přestavby jej změnily do dnešní podoby. Zajímavostí z té doby jsou také kamenné sochy horníků v zámeckém parku.

 

Dále jsme se vypravili na Hradiště u Boříkov. Zdejší pozdně barokní zámeček je dnes v soukromých rukách a je krásně opravený. Nás ale více zajímal tajemný vrchol kopce nad vsí, kde stávalo prehistorické hradiště z něhož se dochovaly dodnes valy s příkopy a na samotném sklanatém vrcholu kovový kříž.

 

Nakonec jsme se pokoušeli na nedaleké Hůrce najít také stopy starého hradiště ale našli jsme jen vojenský kryt z doby nedávné. Na jeho průzkumu se podílel nejen již zkušený průzkumník z Nýrska ale také  nejmladší průzkumník začátečník.

 

 Zapsal: M.Matějka

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ