KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝLET DO ÚJEZDA A HRADIŠTĚ ŘÍJEN 2015

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice na klatovské Hůrce – Sobota 30. dubna 2022 od 17:00 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny. Podvečerní program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 17 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.

  

 

Výlet do Újezda a Hradiště říjen 2015

Nejdříve jsme se podívali do Újezda u Klatov. Dnes už by nikdo nepoznal v areálu bývalý přízemní zámeček z konce 18.století. V roce 1930 jej koupila Hornická revírní rada a celý areál přestavěla na hornickou zotavovnu. Po roce 1945 složila ROH k rekreaci a od roku 1957 jej získalo město Klatovy jako domov důchodců a sociální ústav. Následné přestavby jej změnily do dnešní podoby. Zajímavostí z té doby jsou také kamenné sochy horníků v zámeckém parku.

 

Dále jsme se vypravili na Hradiště u Boříkov. Zdejší pozdně barokní zámeček je dnes v soukromých rukách a je krásně opravený. Nás ale více zajímal tajemný vrchol kopce nad vsí, kde stávalo prehistorické hradiště z něhož se dochovaly dodnes valy s příkopy a na samotném sklanatém vrcholu kovový kříž.

 

Nakonec jsme se pokoušeli na nedaleké Hůrce najít také stopy starého hradiště ale našli jsme jen vojenský kryt z doby nedávné. Na jeho průzkumu se podílel nejen již zkušený průzkumník z Nýrska ale také  nejmladší průzkumník začátečník.

 

 Zapsal: M.Matějka

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ