KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝLET DO KALIŠTĚ A "TEPLOU SKÁLU"

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Výlet do Kaliště a "Teplou skálu"

Cílem výletu bylo Kaliště, malá vesnička nedaleko Švihova. V lese před vesnicí se zdvihá buližníkové skalní pásmo "Teplá skála". Zčásti zničené lomem, dnes již značně zarostlým. Na vrcholu bylo v minulosti objeveno výšiné hradiště chamské kultury ze střední doby bronzové.

   

Po zdolání vrchlu jsme si ve vsi prohládli dřevěnou zvoničku. Původní zvon z r.1767 se podařilo obyvatelům zachránit před vojenskourekvizicí ale už ne osm životů, o čemž svědčí pámátník padlým vojákům 1.světové války.

   

Na "Koubově skále nad vsí, místě mohylového pohřebiště, jsme objevili zajímavý kříž, dle nápisu obnovený v r.1975 na památku tragické smrti syna chalupáře Kouby v 19.stol.

  


Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ