KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÁNOČNÍ VYCHÁZKA ZE ZDEBOŘIC DO PLÁNICE

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Vánoční vycházka ze Zdebořic do Plánice

Letošní vánoční vycházku jsme začali na „Bukováku“, hned ráno při východu slunce. Vystoupili jsme do Zdebořic a pak na vrchol „Zdebořické skály“ osvícené nádherným sluncem a mlhami v údolích.

 

Cestou do Plánice jsme se zastavili u „švédského hrobu“. O tomhle místě mnozí již slyšeli ale jen málokdo ho v močálech u Vracov najde. Zesílil studený vítr a tak jsme uvítali když se před námi objevila věž plánického kostela. Ale ta hrůza, když jsme nenašli jedinou otevřenou hospodu. Někteří se ohřáli na benzinové pumpě, ostatní vybalili poslední vánoční zásoby,teplý čaj i kalíšek té slivovice a v pohodě jsme počkali na autobus do Klatov.

               Milan Matějka

 

 


 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ