KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : SVATOMARTINSKÉ SETKÁNÍ S LAMPIONOVÝM PRŮVODEM NA HŮRCE.

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Svatomartinské setkání s lampionovým průvodem na Hůrce.

V neděli 10. listopadu 2013 jsme už tradičně organizovali připomenutí svátku sv. Martina (lampionový průvod) ve spolupráci s Římskokatolickou farností Klatovy. V kostele sv. Martina se konala mše a v 16 hod. přišly děti na vrchol Hůrky do upravené zříceniny kostela sv. Anny. Zde  hořel oheň, kde si zájemci opekli uzeniny. K dispozici bylo také občerstvení. Připomenuli jsme si  legendu o sv. Martinu a pranostiky, které se k jeho svátku vážou.

Bohužel nám příliš nepřálo počasí - pršelo, takže se nás sešlo mnohem méně než v loňském roce. Přesto se sešlo zhruba 40 účastníků, které nepřízeň počasí neodradila. Za tmy jsme se pak vypravili v průvodu s lampiony směrem ke Klatovům. Příští rok akci uspořádáme opět - zatím to vypadá na neděli 9. listopadu 2014.                                                         M. Kříž

 

 

 

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ