KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : NA HŮRCE ZAČÍNÁ NOVÁ SEZÓNA

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice na klatovské Hůrce – Sobota 30. dubna 2022 od 17:00 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny. Podvečerní program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 17 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.

  

 

Na Hůrce začíná nová sezóna

Tradiční šňůru akcí v upravených ruinách kostela sv. Anny na Hůrce v Klatovech zahájí členové Klubu přátel Klatovska v sobotu 28. dubna od 15 hodin, kdy zde zahraje klatovská skupina Nekázanka. O dva dny později, 30. dubna, se zde uskuteční oblíbená akce Pálení čarodějnic a májová veselice. Na tu každoročně chodí se svými rodiči mnoho dětí v maskách i bez nich. „Program bude už tradiční V první části, která je určena pro děti a jejich rodiče, začne v 16 hodin. Pro děti v maskách i bez masek jsou připraveny různé soutěže. Po soutěžích zakončí program pro děti průvod malých čarodějnic a jejich ocenění. Od 19 hodin je pak připraven program pro dospělé. Chybět nebude ani spálení čarodějnice. K tanci a poslechu budou hrát bratři Pelíškové.

Objekt na vrcholu Hůrky je otevřen od konce dubna do zhruba poloviny října. Opět se zde představí celá řada ochotnických souborů z Klatovska. První hru zde letos odehrají 12. května (od 15 hodin) děti ze Základní školy ve Švihově. Půjde o pohádku Čert to nemá nikdy lehké. Děti ze Švihova vystoupí na Hůrce i o týden později, v sobotu 19. května v rámci doprovodného programu Klatovského karafiátu. Na Hůrce bude totiž letos cíl tradičního turistického pochodu, který pořádá Klub českých turistů, odbor turistiky TJ Start VD Luby a Sokol Klatovy, letos ve spolupráci i s Klubem přátel Klatovska. Připravena bude na Hůrce také veselá naučná stezka.

Farní divadelní spolek z Plánice zahraje v areálu upravené zříceniny kostela sv. Anny na Hůrce v sobotu 26. května od 18 hodin francouzskou komedii G. Feydeaua s názvem Ťululum.  

Martin Kříž 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ