KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÝSTAVA I ČESI PŘECE BOJOVALI

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice na klatovské Hůrce – Sobota 30. dubna 2022 od 17:00 hodin v upravené zřícenině kostela sv. Anny. Podvečerní program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 17 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.

  

 

Výstava I Česi přece bojovali

Ve středu 19. 5. května členové Klubu přátel Klatovska slavnostně otevřeli výstavu I Češi přece bojovali v Atriu Kulturního domu Družba v Klatovech. Klub si tímto počinem přispěl k připomenutí 65. výročí osvobození naší země. Výstava mapuje osudy mužů, kteří se rozhodli aktivně bojovat během druhé světové války proti fašismu. Na výstavě jsou popsány osudy některých z nich, jsou zde k vidění modely dobové vojenské techniky, originály vyznamenání a výstroje i celá řada fotografií. Akci připravil člen klubu Petr Novák. Výstavu si můžete prohlédnout do neděle 30. května. Její součástí je také několik panelů o skautském odboji, které připravili klatovští old skauti.

Na hrůzy druhé světové války páchané ve jménu hákového kříže nesmíme zapomínat a je nutné i v dnešní době sílícího neonacismu poukazovat na české hrdiny, kteří neváhali bránit proti útlaku svoji vlast.

                     

       

 

      

 

 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ