KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÁNOČNÍ VÝLET Z „BUKOVÁKU DO KOLINCE“ 27.12.2017

Nepřehlédněte

 DEN ZEMĚ: Úklid městského parkuSobota 14. dubna od 9 hodin – tradiční brigáda v Mercandinových sadech v Klatovech ve spolupráci s Technickými službami města Klatovy v rámci připomenutí Dne země. Sraz účastníků je v 9 hodin u kolonády v parku. Veškeré potřebné nářadí dostanete na místě (hrabání listí, vytrhávání plevele). Závěr cca ve 13 hodin. Můžete přijít třeba i na hodinu. Akce je určena pro všechny zájemce, kteří mají chuť přiložit ruku k dílu.

NA HŮRCE: Rej čarodějnic a májová veselice - Pondělí 30. dubna od 18 hodin - tradiční akce klubu, kterou pořádáme pro veřejnost každoročně na vrcholu Hůrky. Podvečerní program (soutěže pro děti v maskách i bez nich) začíná v 18 hodin. Následně je připraven program pro dospělé s hudbou. Projdeme také očistným ohněm a spálíme čarodějnici na ohništi.

 


 

 

Vánoční výlet z „Bukováku do Kolince“ 27.12.2017

Z rozcestí na „Bukováku“ jsme nejdříve došli zamrznutou krajinou na samotu Nový dvůr pod vrcholem hory Drkolná.

 

Odtud jsme sešli po cestě dolů k pramenům řeky Úslavy. Pramen je kousek od místního rybníčka a dodnes je označen cedulkou z dob televizního natáčení „Putování k pramenům řek“ s panem Munzarem. Jev zde i starší kámen, který označoval dříve pramen o kousek výše na louce.

 

Ze dvou velkých balvanů cestou jsme si udělali tradiční vánoční stůl pro všechny účastníky. Přes ves Lukoviště jsme došli již po pastvinách k obci Mlázovy. Kolem ohrad s koňmi, Pohádkové chalupy a podél hřbitovní zdi jsme se vydali ke Kolinci.

   

Na kraji městečka jsme viděli nově opravovanou báň místního kostela. Oběd nám zajistil opět Ondra v místní restauraci a po 13 hodině jsme odjeli autobusem zpět do Klatov, kde jsme v hospůdce „U zlaté husy“ dokončili v pohodě náš výlet.

  

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ