KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : VÁNOČNÍ VÝLET Z „BUKOVÁKU DO KOLINCE“ 27.12.2017

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Svatomartinský lampionový průvod. Sobota 10. listopadu od 17:00 hodin - Sraz účastníků lampiónového průvodu je na nezpevněném parkovišti nad sokolským stadionem (odbočka z Domažlické ulice, pod sloupovými božími mukami nedaleko vodárny). V 17 hodin odtud lampiónový průvod vyjde k upravené zřícenině kostela sv. Anny na vrcholu Hůrky, kde bude malý doprovodný program a možnost občerstvení.


 

 

 


 

 

Vánoční výlet z „Bukováku do Kolince“ 27.12.2017

Z rozcestí na „Bukováku“ jsme nejdříve došli zamrznutou krajinou na samotu Nový dvůr pod vrcholem hory Drkolná.

 

Odtud jsme sešli po cestě dolů k pramenům řeky Úslavy. Pramen je kousek od místního rybníčka a dodnes je označen cedulkou z dob televizního natáčení „Putování k pramenům řek“ s panem Munzarem. Jev zde i starší kámen, který označoval dříve pramen o kousek výše na louce.

 

Ze dvou velkých balvanů cestou jsme si udělali tradiční vánoční stůl pro všechny účastníky. Přes ves Lukoviště jsme došli již po pastvinách k obci Mlázovy. Kolem ohrad s koňmi, Pohádkové chalupy a podél hřbitovní zdi jsme se vydali ke Kolinci.

   

Na kraji městečka jsme viděli nově opravovanou báň místního kostela. Oběd nám zajistil opět Ondra v místní restauraci a po 13 hodině jsme odjeli autobusem zpět do Klatov, kde jsme v hospůdce „U zlaté husy“ dokončili v pohodě náš výlet.

  

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ