KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : NA HŮRCE ZAČÍNÁ NOVÁ SEZÓNA

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Z pohádky do pohádky - Sobota 1. června od 16:00 hodin - Tradiční akce klubu pro děti a jejich rodiče v rámci Mezinárodního dne dětí na Hůrce v Klatovech ve spolupráci s dalšími partnery a dobrovolníky. Start účastníků je v 16:00 hodin u zadního vchodu základní školy Tolstého. Na děti čekají nejrůznější soutěže a mnoho pohádkových postav. Na vrcholu Hůrky bude otevřeno občerstvení.


 

 

 


 

 

Na Hůrce začíná nová sezóna

Tradiční šňůru akcí v upravených ruinách kostela sv. Anny na Hůrce v Klatovech zahájí členové Klubu přátel Klatovska v sobotu 28. dubna od 15 hodin, kdy zde zahraje klatovská skupina Nekázanka. O dva dny později, 30. dubna, se zde uskuteční oblíbená akce Pálení čarodějnic a májová veselice. Na tu každoročně chodí se svými rodiči mnoho dětí v maskách i bez nich. „Program bude už tradiční V první části, která je určena pro děti a jejich rodiče, začne v 16 hodin. Pro děti v maskách i bez masek jsou připraveny různé soutěže. Po soutěžích zakončí program pro děti průvod malých čarodějnic a jejich ocenění. Od 19 hodin je pak připraven program pro dospělé. Chybět nebude ani spálení čarodějnice. K tanci a poslechu budou hrát bratři Pelíškové.

Objekt na vrcholu Hůrky je otevřen od konce dubna do zhruba poloviny října. Opět se zde představí celá řada ochotnických souborů z Klatovska. První hru zde letos odehrají 12. května (od 15 hodin) děti ze Základní školy ve Švihově. Půjde o pohádku Čert to nemá nikdy lehké. Děti ze Švihova vystoupí na Hůrce i o týden později, v sobotu 19. května v rámci doprovodného programu Klatovského karafiátu. Na Hůrce bude totiž letos cíl tradičního turistického pochodu, který pořádá Klub českých turistů, odbor turistiky TJ Start VD Luby a Sokol Klatovy, letos ve spolupráci i s Klubem přátel Klatovska. Připravena bude na Hůrce také veselá naučná stezka.

Farní divadelní spolek z Plánice zahraje v areálu upravené zříceniny kostela sv. Anny na Hůrce v sobotu 26. května od 18 hodin francouzskou komedii G. Feydeaua s názvem Ťululum.  

Martin Kříž 

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ